download-arrow up-arrow right-arrow left-arrow

Jajeczne myszki na roszponkowej trawce


Składniki:
  • Jajka
  • Rzodkiewka
  • Roszponka
 
Przygotuj:
  • Talerz
  • Nóż
 
Sposób przyrządzenia:

Jajka ugotować na twardo. Następnie jajka ostudzić i obrać ze skorupek. Rzodkiewkę umyć i pokroić w cieniutkie plasterki. Obrane jajka przekroić na połówki i delikatnie, za pomocą noża wykonać nacięcie. Wkładać plasterki rzodkiewki w nacięcie - w ten sposób powstaną uszy myszki.

Roszponkę umyć i osuszyć papierowym ręcznikiem. Na talerzu rozłożyć cztery duże garści rukoli. Następnie po kolei ułożyć jajeczne myszki. Udekorować małymi trójkątami sera żółtego - Myszki przecież lubią serek!

 
Sposób podania:

Podawać z dowolnym pieczywem pełnoziarnistym.

 

Okiem psychodietetyka:

Przygotowywanie jajecznych myszek to doskonała okazja do spędzenia czasu w kuchni z małymi dziećmi. Dzieci są zachwycone taką formą zabawy. Roszponkowa trawka, na której hasają myszki w poszukiwaniu serka, może być zachętą do próbowania nowych smaków, może oswoić dziecko z warzywami typu rzodkiewka i sałata.

 

Konsultacje

Dobre jedzenie
to podstawa dobrego życia

Kto z nas nie chciałby cieszyć się wspaniałym zdrowiem i tryskać energią?

Regularne spożywanie różnorodnych, pełnowartościowych posiłków to najlepszy sposób aby cudownie wyglądać i czuć się fantastycznie przez całe życie. To również droga do uniknięcia groźnych chorób. No i ta przyjemność smaków, zapachów.

Skontaktuj się lub napisz
Kontakt

Jeśli masz pytania lub jesteś zainteresowany skontaktuj się!

Skontaktuj się ze mną
zadzwoń lub napisz.

Kontakt

Zapoznaj się z cennikim
moich usług.

Cennik