download-arrow up-arrow right-arrow left-arrow

Odżywianie to konieczność, ale zdrowe odżywianie to sztuka. Sztuka zdrowego odżywiania czyli smacznie, zdrowo, oryginalnie...

Jestem przeświadczona o bezpośrednim wpływie zdrowego odżywiania na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. Wystarczy, że wcielisz w życie choćby kilka moich wskazówek, a zmieni się Twój sposób myślenia o jedzeniu i Sam będziesz wiedział, co jeść, by czuć się dobrze. Jedzenie jest po to, by się nim cieszyć i dzielić, a zdrowe, pożywne posiłki powinny być kolorowe, smaczne i radosne. 

O mnie

Odżywianie to konieczność, ale zdrowe odżywianie to sztuka.

Jestem dietetykiem z wyksztalcenia, ale przede wszystkim z przekonania i pasji. Jestem miłośniczką zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia.

Jestem przeświadczona o bezpośrednim wpływie zdrowego odżywiania na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. Kocham gotowanie i sztukę kulinarną. W mojej kuchni codziennie wyczarowuję wspaniałe zdrowe dania. Jedzenie jest po to, by się nim cieszyć i dzielić, a zdrowe, pożywne posiłki powinny być kolorowe, smaczne i radosne. 

Jestem zwolenniczką odczuwania pożywienia wszystkimi zmysłami. Uwielbiam kulinarne dekoracje, które sprawiają, że dania na talerzu nie tylko smakują, ale też swoim wyglądem i zapachem zachęcają do zjedzenia. 

Dowiedz się więcej o mojej pasji.

Healthy Menu Pracownia Dietetyki Medycznej i Psychodietetyki

W Pracowni stosuję wyłącznie racjonalne zalecenia i plany żywieniowe, dostosowane do aktualnego stanu zdrowia, indywidualnych potrzeb oraz trybu życia.

Pacjenci uczą się nowych nawyków żywieniowych, uczą się nowego stylu życia. Tylko takie podejście gwarantuje długotrwały efekt - można żyć inaczej, jeść zdrowo, bez restrykcji i cieszyć się życiem.

Pracuję metodą Dialogu Motywującego – jest to metoda oparta na współpracy, sposób komunikowania się jest zorientowany na cel, zwracający szczególną uwagę na język zmiany.

Prowadzę także diet coaching. Jest to praca nad motywacją i trwałą zmianą w kierunku zdrowego stylu życia i prawidłowej masy ciała Pacjenta.
Diet coaching to cykl spotkań i proces zmiany, które mają doprowadzić do osiągnięcia przez Pacjenta celu, który sobie wyznaczył. Pracuję z Pacjentem wykorzystując techniki coachingu i mentoringu dietetycznego nad trwałą zmianą nawyków, przekonań i zachowań.

Zdrowe nawyki

Zdrowe odżywanie wcale nie musi być nudne i czasochłonne. Wystarczy, że wcielisz w życie choćby kilka moich wskazówek, a zmieni się Twój sposób myślenia o jedzeniu i Sam będziesz wiedział, co jeść, by czuć się dobrze.

Racjonalna dieta to bogactwo kolorów, smaków i zapachów. To paleta barw, zdecydowanie czerwień i ciepłe kolory. Uwielbiam tradycyjną kuchnię polską w nowoczesnym, bardzo atrakcyjnym ujęciu oraz receptury na nowoczesne, zdrowe dania kuchni międzynarodowej. Wielką sympatią darzę dania kuchni włoskiej, a tradycyjna dieta śródziemnomorska jest dla mnie wzorem do naśladowania. Przyjemność z jedzenia, ze wspólnego przygotowywania posiłków, to wolność wyboru oraz lekkość ciała i ducha po spożyciu pokarmu. To również ogromna korzyść dla rodziny.

Wykształcenie i doświadczenie

Jestem Dietetykiem Medycznym, Psychodietetykiem, Specjalistą Zaburzeń Odżywiania, Praktykiem Dialogu Motywującego. Prowadzę diet coaching wykorzystując narzędzia coachingu i mentoringu.

Jestem absolwentką dwustopniowych studiów wyższych - licencjackich i magisterskich - na kierunku Dietetyka.
Posiadam tytuł magistra dietetyki - specjalność dietetyka kliniczna - studia ukończyłam z wyróżnieniem.

SPECJALIZUJĘ się w DIETACH MEDYCZNYCH, zwłaszcza w dietoterapii Pacjentów zmagających się z kilkoma jednostkami chorobowymi jednocześnie. Układam wysokospecjalistyczne Plany żywieniowe, tak aby w tym trudnym dla Pacjentów czasie, dieta lecznicza była także przyjazna, smaczna i prosta.

Jestem Członkinią Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, Towarzystwa Psychodietetyki oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej. 

Jestem także absolwentką Studium Leczenia Zaburzeń Odżywiania w Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania. Ukończyłam również Szkołę Terapii Motywującej w Polskim Instytucie Dialogu Motywującego. Jestem także absolwentką Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Jestem również absolwentką Studiów MBA oraz Studiów Zarządzania jakością ISO i HACCP. Jestem słuchaczką Studiów coachingu z elementami Psychologii na SWPS.

Doświadczenie i kwalifikacje zdobywam każdego dnia. Uczestniczę w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach o tematyce dietetyki klinicznej, dietoterapii w określonych stanach chorobowych, dietetyki profilaktycznej, przeciwstarzeniowej, pediatrycznej, nutrigenetyki, leczenia nadwagi i otyłości, psychodietetyki, zaburzeń odżywiania. 

Wyposażenie gabinetu

W gabinecie posiadam najwyższej klasy medyczne analizatory składu ciała InBody270 oraz InBody120 marki INBODY. Pomiar masy i składu ciała na analizatorze odbywa się metodą bioimpedancji ośmiopunktowej. Możliwość badania dzieci, osób o masie ciała do 250 kg i wieku 1-99 lat. Pomiary są rzeczywiste a nie bazujące na danych statystycznych.
Na wyposażeniu gabinetu posiadam również: ultradźwiękowy wzrostomierz marki INBODY, medyczny ciśnieniomierz elektroniczny, oraz medyczny Aparat AccutrendPlus, który  służy do ilościowego oznaczania czterech parametrów krwi: stężenia glukozy, cholesterolu, triglicerydów i mleczanu.

W gabinecie istnieje możliwość wykonania testów na nietolerancje pokarmowe FOOD PRINT firmy Cambridge Diagnostics.

Plany żywieniowe układam na profesjonalnym programie do układania diet firmy ALIANT.

Certyfikaty

Dietetyka Medyczna
Dietoterapia chorób skóry, Trądzik, Wypadanie włosów
Dietoterapia płodności,  Żywienie kobiet w ciąży oraz w trakcie laktacji
Psychodietetyka, Zaburzenia odżywiania
Psychodietetyka w żywieniu dzieci

Misją i powodem istnienia Healthy Menu jest promowanie Sztuki Zdrowego Odżywiania

Celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych Klientów oraz poszerzona świadomość żywieniowa. Cel ten realizowany będzie poprzez konsultacje dietetyczne, indywidualne plany żywieniowe, edukację żywieniową oraz warsztaty żywieniowe.

Efekty tych działań widoczne będą w postaci poprawy stanu zdrowia, samopoczucia i wyglądu Klientów.

„Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością”

Niezwykle ważna jest świadomość tego, że nasze zdrowie, wygląd, samopoczucie oraz zdolność do wielu aktywności zależą od codziennej diety. Na zdrowy tryb życia nie warto czekać do późnej starości, tymczasem nieodpowiednio się odżywiając. Istnieje silna zależność pomiędzy aktualnymi nawykami żywieniowymi a występowaniem groźnych chorób cywilizacyjnych. Właśnie teraz, bez względu na to, na jakim etapie życia się znajdujesz, możesz wdrożyć zmiany, dzięki którym aktualna oraz późniejsza jakość Twojego życia będzie lepsza niż dotychczas. 

„Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem”

Jakie są zasady zdrowego odżywiania według nowoczesnej dietetyki? Odżywiaj się regularnie, wybieraj produkty jak najmniej przetworzone, jedz jak najwięcej warzyw, jedz owoce co najwyżej w dwóch porcjach dziennie, wybieraj dobre węglowodany, ogranicz spożycie cukru, zwiększ spożycie dobrego tłuszczu, wybieraj dobry nabiał - to najważniejsze zalecenia dietetyków dotyczące zdrowego żywienia.

W przypadku chorób taka dieta już nie wystarcza a wymagana jest specyficzna dietoterapia. Leczenie dietą w wielu schorzeniach jest istotnym wsparciem dla leczenia farmakologicznego, a  nierzadko stanowi również jego podstawę. Celem działań dietoterapeutycznych jest m.in. eliminacja błędów żywieniowych, wzmocnienie organizmu, poprawa ogólnej kondycji pacjenta, przeciwdziałanie postępowi rozwoju choroby, wywołanie pożądanych zmian w organizmie pacjenta w zależności od zdiagnozowanego problemu medycznego.

Prawidłowe odżywianie jest bardzo ważnym elementem profilaktyki wielu chorób dietozależnych w tym chorób nowotworowych. Wadliwe, czyli zarówno niedoborowe jak i nadmierne oraz jednostronne żywienie jest przyczyną ponad 80 różnych chorób. Do chorób dietozależnych należą m.in. : otyłość,  cukrzyca typu 2, choroby układu krążenia (nadciśnienie tętnicze, miażdżyca), choroby układu nerwowego (choroba Parkinsona, Alzheimera), zaburzenia koncentracji, problemy z pamięcią, depresja, choroby układu pokarmowego, grzybica ogólnoustrojowa, choroby nerek, osteoporoza, nowotwory, próchnica zębów.

Diety profilaktyczne to diety zapobiegające wystąpieniu chorób dietozależnych. Indywidualne plany żywieniowe konstruowane są na podstawie wywiadu oraz w oparciu o ryzyko wystąpienia takiej choroby u danej osoby. Niezwykle obiecującym obszarem jest tutaj nutrigenetyka, czyli analiza wariantów genetycznych odpowiedzialnych za zróżnicowaną odpowiedź na składniki diety. Pozwala ona zrozumieć interakcje pomiędzy indywidualnym zestawem wariantów genetycznych pacjenta a odpowiedzią metaboliczną na rodzaj diety. Znajomość profilu genetycznego pacjenta umożliwia przygotowanie takich zaleceń żywieniowych, które zapewnią właściwy przebieg procesów metabolicznych, redukując tym samym ryzyko pojawienia się w przyszłości chorób dietozależnych.

Dieta przeciwstarzeniowa to naturalna metoda utrzymania zdrowia i młodości. Na opóźnienie procesów starzenia naszego ciała można wpływać wielokierunkowo a kluczowym elementem w zapobieganiu starzeniu się  jest zastosowanie diety przeciwstarzeniowej. Dieta taka przyczynia się do hamowania objawów starzenia i utrzymania młodego wyglądu przez długi czas. Prowadzi do właściwego odżywienia organizmu od wewnątrz i prawidłowego przebiegu wszystkich procesów w nim zachodzących. Jest to dieta bogata w składniki mające za zadanie usuwanie wolnych rodników i toksyn przyczyniających się do szybszego starzenia organizmu.

Trwała zmiana nawyków żywieniowych może znacząco poprawić wygląd i kondycję nie tylko skóry, ale wpłynąć korzystnie na cały organizm, polepszając samopoczucie i jakość Twojego życia. Jest gwarancję lepszego stanu zdrowia dzisiaj i w przyszłości.

Konsultacje

Dobre jedzenie
to podstawa dobrego życia

Kto z nas nie chciałby cieszyć się wspaniałym zdrowiem i tryskać energią?

Regularne spożywanie różnorodnych, pełnowartościowych posiłków to najlepszy sposób aby cudownie wyglądać i czuć się fantastycznie przez całe życie. To również droga do uniknięcia groźnych chorób. No i ta przyjemność smaków, zapachów.

Skontaktuj się lub napisz
Smacznie i zdrowo

Zdrowe przepisy, mity dietetyczne,
jak schudnąć, jak zdrowo żyć.

Pokazuję pacjentom, że można żyć inaczej, jeść zdrowo, aktywnie spędzać czas i cieszyć się życiem. W wielu przypadkach po zastosowaniu diety ciało wraca do równowagi, poprawia się stan masy mięśniowej, zmniejsza się tkanka tłuszczowa, normalizuje się poziom cukru (bez pomocy leków), ustępują bóle, opuchlizny, zmęczenie, brak energii do życia.